Gazlogkoy01y.jpg (16999 bytes) Avukat Hukuk Özgeçmiş Kimdir Hasan Özfidan Benresoz.jpg (23197 bytes)

Özgeçmiş Hasan Özfidan.

                  Karşıyaka'da doğdum. Ilk Türk Motorunu 12.03.1937 Tarihinde Karşıyakada yapan Hasan Özfidan'ın oğluyum. İlk orta ve lise eğitimlerimi Karşıyaka'da tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Ekonomisi Bölümünü bitirdim. Ardından, Ege Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Geliştirme Merkezi ve Yaşar Bilgi İşlemde Bilgisayar Programcılığı eğitimlerini aldım. Askerlik görevimi Eğridir Dağ ve Komando Okulunda eğitim aldıktan sonra Yedek Subay olarak Bolu Komando Tugayında tamamladım. Anavatan Partisi Karşıyaka İlçe Teşkilatı  kurucu Yönetim Kurulu  Üyeliği  yaptım.  Ardından politikayı bıraktım. Enson olarak, Amerikadan Uluslararası Hukuk Lisans, ardından Uluslararası Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans Eğitimlerini aldım. Halen, Uluslararası Hukuk alanında doktora yapmaktayım.

                Ülkemizin ekonomik yönden daha iyi duruma gelmesi için Susurluk kazasından sonra, uzun ve ciddi araştırmalar yaparak hazırlamış olduğum detaylı çözüm yollarını www.ekonomikcozum.com Adı altında bir sitede topladım.

                Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen ve ülkemizin ekonomik yönden daha iyiye gitmesi için neler yapılabililir temasını içeren "Ben olsam." Adlı yarışmada ödül aldım. Ayrıca, Dünya Bankası tarafından desteklenen bu çalışmalarım, birçok üniversite, akademisyen ve birçok üniversite öğrencisinin ilgisini çekmekte ve bu sitedeki bilgiler, başta üniversiteler olmak üzere çeşitli yerlerde kaynak olarak gösterilmektedir. Bunlara örnek olarak www.istanbul.edu.tr/iktisat/trikt.htm, http://homepage.uludag.edu.tr/~ufukb ve www.ceterisparibus.net  Siteleri gösterilebilinir.  Son  olarak Arjantın  Ekonomik  Krizinin   bilimsel  açıklaması  olarak  benim  açıklamam  Bilim   Dünyası  tarafından  kabül  görmüştür.

                Halen www.haberx.com Sitesinde ekonomi ve siyaset ağırlıklı köşe yazıları yazmaktayım. Çoğu zaman yazılarıma yazılı basında yer verilmektedir.

               Evli ve bir çocuk sahibi olup, yabancı dil olarak İngilizce bilmekteyim. Ekonomi ve siyasi konularda nadir olarak yazılar yazmaktayım. Ekonomi, Hukuk ve Tıp Alanlarında çeşitli araştırmalarım ve buluşlarım mevcuttur. Araştırmalarıma halen devam etmekteyim.

.

SEVGİLERİMLE.

  Hasan Yaşar Özfidan.

   LL.M. Uluslararası Hukukçu - Ekonomist.

  Araştırmacı   Yazar.

 

ANA SAYFA